Prace na rzecz Koła 2020

Wrzesień -  05, 12, 19

Październik - 03, 17, 24

Listopad - 07, 14

Chętni do pracy zgłaszają się na dwa dni ( tzn. w czwartek w Biurze Koła w godz. 15.00-17.00) przed wyznaczonym terminem do Gospodarzy: Koła lub Jeziora

info_oplaty_2014b.jpg

Zakres prac do wykonania przez Zarząd i jego Organa

Koła PZW NR 13 „Kolejarz” w Legnicy na rok 2020

Przewidywany zakres działania oraz prac remontowo-porządkowych nad akwenem j. „Tatarak” oraz obiekcie „Rybaczówki” w 2020 roku przez: Zarząd Koła, jego organa i członków zwyczajnych.

Okres całoroczny

1. Wykonywać postanowienia i nakazy wynikające ze Statutu PZW oraz uchwały podjęte przez Walne Zgromadzenia.

2. Na bieżąco konserwować sprzęt, narzędzia oraz pomieszczenia będące na stanie inwentarza Koła.

3. Cyklicznie dokonywać kontroli na akwenie j. Tatarak przy pomocy i udziale SSR Koła oraz OSSR, PSR i w razie konieczności Policji.

4. Reaktywować przy Kole w przypadku wzrostu zainteresowania przez młodzież działalnością tzw. „Szkółkę Wędkarską”.

5. Podejmować stałe działania mające na celu pozyskania nowych członków.

Okres zima 2019/20

1. Przez okres zimy wycięcie w miarę możliwości z lodu suchej roślinności nadwodnej (trzciny, pałki, oczeretu jeziorowego) oraz samosiewu akacji, olchy, wierzby z całego pasa potoku Lubiatówki tj. od małej kładki przy tarlisku do pomostu dla niepełnosprawnych wędkarzy i dalej od cypla.

2. Przycięcie konarów akacji i wierzby na wale z pasa zawodów Koła do zejścia przed mnichem napływowym.

3. Stała kontrola obu mnichów – kontrola poziomu wody akwenu oraz w razie potrzeby wyrąbywanie przerębli w lodzie (walka z przyduchą).

4. Przegląd wszystkich pomostów i ewentualne uzupełnienie powstałych braków.

Okres wiosna-jesień 2020

1. Przygotowanie miejsca grilla w okolicach parkingu.

2. Konserwacja kładek i pomostu środkiem  ekologicznym, naprawa kładki nr 6.

3. Likwidacja wzrostu roślinności nadwodnej z całego pasa zawodów Koła specjalistycznymi środkami z łodzi i brzegu.

4. Stała dbałość o czystość oraz opróżnianie beczek- śmietników i zasieku usytuowanych na obiekcie.

5. Naprawa i konserwacja istniejących wiat na placu obiektu, schodów na wał.

6. Dalsze przystosowanie cypla akwenu dla potrzeb wędkarzy.

7. Stała kontrola obu mnichów oraz kontrola poziomu wody akwenu szczególnie w okresie upałów (walka z przyduchą).

8. Sukcesywne koszenie traw i chwastów z pasa zawodów Koła i terenu w wokół Rybaczówki.

9. Dalsze prace remontowo-utrzymaniowe w Rybaczówce.

10. Przeprowadzenie nad akwenem dwóch akcji ekologicznych tj. „Tydzień Czystości Wód” w miesiącu kwietniu oraz „Sprzątanie Świata” w miesiącu wrzesień/październik przy udziale szerszego grona członków Koła i młodzieży ze SZKOLNO GIMNAZJALNEGO ZESPOŁU SZKÓŁ w Miłkowicach.

11. Niwelacja ubytków linii brzegowej w pasie zawodów Koła poprzez wbicie pali, utwardzenie gruntu oraz w miarę możliwości odzyskanie linii brzegowej.

12. Wyrównanie powstałych ubytków tzw. „wychlapek” na ścieżkach na całej długości wału do cypla oraz parkingu przy obiekcie Rybaczówki z jego odwodnieniem.

13. W miarę możliwości i potrzeb nasadzanie nowych drzewek, krzewów ozdobnych na terenie obiektu oraz żywopłotu przy ścieżkach dojazdowych oraz wokół parkingu.

14. Sukcesywnie porządkować wiatrołomy.

prawa_autorskie__1.jpg

Czy jesteś za stosowaniem metody połowu C&R?
Nie wiem